70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Węgry {wychodzą|wynikają|pochodzą|idą} z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Duński Saxo Bank jak co roku sprzedał swoich 10 szokujących prognoz na najswobodniejszy rok. Tym całkowicie eksperci instytucji przewidują m.in., że Węgry wyjdą z Organizacji Europejskiej, Donald Trump przegra zgodnie z Republikanami wybory prezydenckie w USA, a Rosja bronienie się… nagrodom w myśli zielonej oraz czarnej energii.

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

 

Szokujące prognozy Saxo Banku to wydarzenia, jakie potrafiły wstrząsnąć światem
Bank co roku ostrzega przed chwila prawdopodobnymi, ale niedocenianymi zdarzeniami
2020 r. według Saxo będzie stał pod znakiem „gruntownej zmiany status quo”
Tradycją już są „szokujące prognozy” ekspertów z Saxo Banku – duńskiego banku inwestycyjnego. Jak podkreślają autorzy raportu, istnieje ostatnie „etap mało prawdopodobnych, jednak często niedocenianych zdarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami walutowymi”.

Saxo podkreśla przy tym, iż nie są toż jego dostępne prognozy rynkowe – prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 1 proc. Zarazem bank przypomina, że wydarzenia o najistotniejszym zysku – szokujące dla świata – toż ostatnie nieco spodziewane. Jak wyjaśnił Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo:

Uważamy, iż w 2020 roku niemal pod każdym względem tematem przewodnim będzie gruntowna zmiana status quo. Rok bieżący potrafi istnieć jak wielkie wahadło, wydobywające się w obrocie przeciwieństw dotyczących polityki w miejscu ogólnym, polityki pieniężnej i fiskalnej, a także – co równie istotne – ochrony środowiska. W układzie szeroko rozumianej polityki znaczyłoby to nagłą porażkę populizmu, zastąpionego chodzeniem do „zdrowia” zamiast do podziału społeczeństwa. W odniesieniu do wykonywania polityki mogłoby toż znaczyć, że banki centralne zejdą na dalszy plan, oraz może nawet kilka znormalizują stopy procentowe, podczas gdy rządy przejmą ich skórę w kierunku wydatków połączonych z bazą i metodą klimatyczną.

Oto 10 najbardziej szokujących prognoz Saxo Banku na 2020 r.:

1. Rosja głównym nagrodom w myśli zielonej oraz czarnej siły
W 2020 r. OPEC i Rosja, wyczuwając spowolnienie produkcji ropy z łupków w Stopniach Zjednoczonych w klubie z brakiem zwrotu z lokat w niniejszym sektorze, wezmą z racji i zapowiedzą istotne dodatkowe cięcia produkcji ropy w naszych krajach. Zbiegnie się toż w okresie z drugą rundą IPO Aramco, zapewniając pożądany poziom wyceny przez inwestorów spoza Arabii Saudyjskiej. Będzie ostatnie zaskoczeniem dla rynku, a walka o pokrycie krótkich pozycji i dążenie funduszy hedgingowych do pokrycia niezabezpieczonej ekspozycji na szersze wartości spowodują, że cena ropy Brent wróci do gustu 90 dolarów za baryłkę. W Rosji wykaże się to wspaniałym zwycięstwem nie wyłącznie dla Rosnieftu, ale również dla finansów publicznych, w jakich próg rentowności budżetu na 2019 r. opierał się na cenie ropy Urals 49 dol. za baryłkę. Akcje Rosnieftu, największej rosyjskiej spółki naftowej, wzrosną o 50 proc.

Także w 2020 r. sektor ekologicznej – zielonej – energii ucierpi na koniec zbyt długiego szumu medialnego i złych zwrotów z lokat. Choć w ilość kolejnych zobowiązań w kierunku polityki klimatycznej podejmowanych przez kraje rozwinięte polityka długoterminowa skupi się na samochodach elektrycznych i rozwiązaniach minimalizujących emisję zanieczyszczeń w samochodach. Rosja odniesie korzyści na obu frontach: po pierwsze jak najdłuższy na świecie dostawca łączonego w pojazdach palladu, natomiast w 2019 r. odnotowującego jedne z najskuteczniejszych sukcesów na rynkach surowców. W 2020 r., gdy demokraci przejmą Biały Budynek a wraz z Indiami zaostrzą normy emisji, nastąpi dalszy rozwój cen tego metalu.

Po drugie, Rosja skorzysta na odstąpieniu od kobaltu oraz zwiększeniu wykorzystywania niklu na zbycie akumulatorów pojazdów elektrycznych. W 2020 r. popyt na nikiel gwałtownie wzrośnie. Rządy krajów rozwiniętych zapewnią dopłaty do sprzedaży pojazdów elektrycznych, oraz najwięksi niemieccy producenci samochodów otworzą w sumy rozwijać produkcję, aby zapewnić długoterminowe dostawy akumulatorów. Podczas gdy Indonezja zdecydowała się na zmniejszenie eksportu rudy niklu od stycznia 2020 r., aby wesprzeć krajowe huty, rosyjski koncern MMC Norilsk Nickel nabierze wiatru w żagle w efekcie zwiększonego popytu oraz piękniejszych opłat oraz też gdy w sukcesie Rosnieftu ceny jego części wzrosną o 50 proc.

2. Nieoczekiwana stagflacja będzie polecać wartość kosztem wzrostu
Pisany na giełdzie fundusz iShares MSCCI World Value Factor pozostawi FANGS (Facebook, Amazon, Netflix, Google) dobrze w końcu, generując wyniki lepsze o 25 proc. Świat zatoczy pełny krąg z momentu zakończenia systemu z Bretton Woods, kiedy odszedł od dolara opartego na złocie do systemu czysto fiducjarnego dolara, w ramach którego nie tylko w Stopniach Zjednoczonych, tylko i na całym świecie wprowadzono na zbyt biliony USD w budowie kredytów. Każdy cykl kredytowy wymaga coraz niższych stóp procentowych i coraz większych wpływów, aby zapobiec całkowitej blokadzie gospodarki Stanów Zjednoczonych i międzynarodowego systemu finansowego.

Z ciekawości na fakt, iż stopy procentowe znalazły się w dolnych rejonach skali, a ubytki w Stopniach Zjednoczonych są wysokie i jeszcze rosną, nadchodząca recesja zmusi Fed do zwiększenia bilansu w rodzaj przekraczający wszelkie wyobrażenia, aby sfinansować nowe, szeroko zakrojone wydatki fiskalne Trumpa mające wzmocnić infrastrukturę w perspektyw na jego reelekcję. Wydarzy się jednak coś innego: płace i wartości zaczną szybko rosnąć w ilość, jak napędy będą wchodzić do gospodarki, gdy na ironię z powodu niewystarczających zasobów i wykwalifikowanej siły roboczej w skutku wcześniejszego braku inwestycji. Rosnąca inflacja i rentowności podwyższą z zmiany koszt kapitału, eliminując z sektora spółki-zombie, ponieważ słabsi dłużnicy będą walczyć o finansowanie. W ujęciu ogólnym nastąpi znaczna dewaluacja USD, ponieważ rynek uzna, że Fed będzie jedynie przyspieszać ekspansję bilansu, utrzymując jednocześnie wyjątkowo niską stopę referencyjną.

3. Zwrot formy i podwyżki stóp EBC
Europejskie banki odwrócą kierunek swojej polityki, jeśli w 2020 r. indeks EuroStoxx wzrośnie o 30 proc. Pomimo niedawnego wprowadzenia systemu planu na etapy (tiering), który przydałby się do minimalizacji negatywnych konsekwencji ujemnych stóp procentowych, banki nadal będą zmagać się z wielkim kryzysem. Będą potrzebowały się zmierzyć z ważnym otoczeniem gospodarczym i ekonomicznym, charakteryzującym się strukturalnie wyjątkowo niskimi stopami procentowymi, zaostrzeniem regulacji w ramach pakietu Bazylea IV – co dalej bardziej obniży stopę zwrotu z kapitału własnego banków – oraz konkurencją ze perspektywy przedsiębiorstw z sektora fintech.

Sprawy przyjmą bezprecedensowy ruch a na wstępie stycznia 2020 r. nowa prezes EBC Christine Lagarde – wcześniej komunikująca się za ujemnymi stopami procentowymi – dokona wolty i oświadczy, że polityka pieniężna przekroczyła przewidziane granice. Prezes podkreśli, że utrzymywanie ujemnych stóp depozytowych przez większy moment może bardzo zaszkodzić kondycji europejskiego sektora bankowego. Aby zmusić rządy państw strefy euro, w szczególności Niemiec, do podjęcia działań oraz wykorzystania polityki fiskalnej do pobudzenia gospodarki, 23 stycznia 2020 r. EBC odwróci swoją politykę gospodarczą i zwiększy stopy procentowe. Po pierwszej podwyżce w niedalekim czasie nastąpi kolejna, która już doprowadzi stopę referencyjną do niczego, oraz do tyłu roku nawet kilka ponad.

4. Rynek energii się nie zazieleni
Relacja pisanego na giełdzie funduszu energii z paliw kopalnych VDE do funduszu energii odnawialnej ICLN wzrośnie z 7 do 12. Przemysł naftowy i gazowy wyszedł z końca gospodarczego po 2009 r., odzyskując około 131 proc. strat odnotowanych po 2008 r. do maksimum w czerwcu 2014 r., jak to Chiny wyciągnęły światową gospodarkę z poprzedniej recesji kredytowej. Od obecnego sezonu na sektor ten działały negatywnie dwie duże role. Pierwszą z nich stanowił wzrost produkcji gazu z łupków w Stopniach Zjednoczonych i silne wzrosty w globalizacji łańcuchów dostaw gazu ziemnego za pośrednictwem LNG. Wtedy miała miejsce istna amerykańska rewolucja w dziale produkcji ropy z łupków, w sukcesu której Stany Zjednoczone były się największym producentem ropy naftowej i ciekłych przetworów naftowych na świecie.

Drugą energią był żyjący kapitał delikatny i społeczny będący za walką ze kolejami klimatycznymi, powodujący duży wzrost popytu na moc odnawialną. W efekcie niższych opłat oraz zapobiegania przez inwestorów sektora „czarnej” energii wycena akcji firm z dziedziny paliw kopalnych wykazała dyskonto w wysokości 23 proc. względem przedsiębiorstw z sektora czystej energii. W 2020 r. nastąpi zmiana prognoz inwestycyjnych, ponieważ OPEC coraz dłużej ograniczać będzie znalezienie, produkcja nierentownych amerykańskich koncernów łupkowych zahamuje, a zbyt w Azji ponownie wzrośnie. Przemysł naftowy i gazowy w 2020 r. nieoczekiwanie wykaże się wygrany – również będzie ostatnie razem sygnał alarmowi dla sektora czystej energii.

5. RPA padnie ofiarą długu ESKOM
Kurs USD/ZAR wzrośnie z 15 do 20 po tym, jak świat odetnie RPA linie kredytowe. Bardzo złą informacją była informacja rządu Republiki Południowej Afryki pod efekt bieżącego roku, iż w klubie z dalszymi próbami ratowania zmagającej się z problemami spółki energetycznej ESKOM i życia dostaw ruchu w wszelkim kraju przyszłoroczny budżet wzrośnie do największego poziomu z ponad dekady (6,5 proc. PKB), co stanowi zdecydowane pogorszenie po tym, jak rząd zdołał ustabilizować finanse na niemal stałym poziomie -4 proc. PKB w układzie ostatnich kilku lat. Co gorsza, Bank Światowy szacuje, że zadłużenie zagraniczne RPA wzrosło w obecnym momencie ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 50 proc. PKB. Fiasko ESKOM potrafi istnieć tą kroplą, która przeleje czarę dla wierzycieli: mogą oni zapomnieć chęć dalszego finansowania kraju, który z kilkudziesięciu lat nie jest w okresie uporządkować swoich finansów ani zarządzania. W 2020 r. RPA pociągnie za sobą i oraz drugie gospodarki wschodzące o małej wiarygodności, przy czym wyniki gospodarek wschodzących będą dużo zróżnicowane z lat. RPA zmierza w obrocie bankructwa.

Zobacz także: W 2020 r. będzie drożej. Ceny prądu wpadną we jakichkolwiek

6. Donald Trump zapowie podatek „America First”, aby obniżyć deficyt handlowy
Opodatkowanie wszystkich przychodów generowanych za granicą zakłóci dostawy i da wzrost inflacji. Rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych zabezpieczonych przed inflacją w 2020 r. wyniesie 6 proc. dzięki rozwojowi zainteresowania inwestorów w ilość wzrostu wskaźnika CPI. 2020 r. rozpocznie się relatywną stabilizacją polityki handlowej po tym, jak administracja Trumpa i Chiny trafią do porozumienia w sytuacji co najmniej tymczasowego zawieszenia broni w układzie taryf celnych, polityki monetarnej i kupna produktów rolnych.

Ale teraz na wstępie 2020 r. gospodarka amerykańska otworzy się dusić: braki w handlu z Chinami nie ulegną znacznej poprawie, a równocześnie nie będzie możliwy realistyczny wzrost zakupów produktów rolnych przez Chiny. Ze powodu na badania opinii publicznej prognozujące spektakularną porażkę w wyborach prezydenckich w 2020 r. Trump zacznie wykazywać nerwowość, natomiast jego administracja w ramach tej deski ratunku spróbuje nowego rozwiązania, aby odzyskać kontrolę nad protekcjonistyczną narracją: podatek „America First”. W konstrukcjach tej koncepcji amerykański podatek dobry z osób prawnych zostanie całkowicie zrekonstruowany tak, aby sprzyjać prac w Stopniach Zjednoczonych zgodnie z deklarowanymi zasadami „etycznego i bzu handlu”.

System ten zniesie wszelkie dotychczasowe taryfy, nakładając zamiast tego zryczałtowany podatek od ceny danej w wysokości 25 proc. na całkowite przychody brutto na zbycie amerykańskim tworzone z prac zagranicznej. Wywoła to silne protesty ze perspektywy partnerów handlowych, gdyż będą zatem w kwestii stare taryfy w współczesnym wydaniu, jednak administracja odpowie, że firmy zewnętrzne mogą przekazać swoją produkcję do Bądź Zjednoczonych w obiektu uniknięcia podatku.

7. W Szwecji zapanuje moment
W Szwecji nastąpi szeroko zakrojona i zdrowa zmiana zachowania w ilość działań na rzecz lepszej integracji imigrantów i przeciążonych usług socjalnych, zmierzając do zastosowania istotnego wpływu finansowego i silnego umocnienia SEK. Jak często stanowiło to zajęcie w sukcesie szwedzkiej polityki, podobnie gdy na wstępie lat 90., jak to Szwedzi posunęli się za bardzo w progresywnym opodatkowaniu, zmierzając do załamania gospodarki, obecnie spowodowali, że poprawność polityczna w odniesieniu do imigracji doszła do tematu, w którym społeczeństwo stało się politycznie niepoprawne.

Rząd ignoruje długą plus jeszcze rosnącą liczbę ludzi, którzy kwestionują tę metodę, tym jednym wybierając ich z całej debaty. Mimo że demokracja parlamentarna powinna zapewniać głos w rozmowie wszystkim grupom istotnej ról, główne partie polityczne podjęły nietypową wspólną opinię o zignorowaniu przeciwników imigracji, których wartość przekroczyła już 25 proc. ogółu szwedzkich wyborców. Zarówno uzasadnienie polityków, kiedy i ich idee były piękne: otwartość i równość dla ludzi oraz zabezpieczenie szwedzkiego otwartego modelu gospodarczego.

Ale każde zbyt dużo posunięte życie może przytłaczać, oraz całe rodzaje pragną istnieć modyfikowalne w sukcesie zmiany okoliczności, aby mogły dobrze funkcjonować. Pozostałe kraje skandynawskie będą prowadzić o „warunkach dominujących w Szwecji” jak o zagrożeniu, natomiast nie jak o modelu najlepszych praktyk. Szwecja odnajdzie się w recesji, oraz ze powodu na swój status małej, otwartej gospodarki, będzie znacznie wrażliwa na wszystkie spowolnienie. To doświadczenie kryzysu, zarówno społecznego, kiedy również przemysłowego, zapewni mandat do wymian.

8. Demokraci wygrają wybory w 2020 r. dzięki głosom kobiet i milenialsów
Wybory w Stopniach Zjednoczonych w 2020 r. zapewnią demokratom kontrolę nad Białym Budynkiem oraz obiema izbami Kongresu. Akcje dużych organizacji z sektora opieki zdrowotnej oraz branży farmaceutycznej spadną o 50 proc. Sondaże na 2020 r. nie wyglądają dobrze dla Trumpa, podobnie jak elektorat. Marginalny wyborca Trumpa w 2016 i 2020 r. jest zużyty i biały, czyli należy do unii demograficznej, która zanika w klasach względnych, ponieważ najliczebniejszym pokoleniem Amerykanów są obecnie milenialsi, a to osoby w wieku 20-40 lat, jakie są wiele bardziej elastyczne.

Milenialsi, a nawet najstarsi przedstawiciele „pokolenia Z” w Stopniach Zjednoczonych, w coraz większym stopniu motywowani są niesprawiedliwością i nierównością napędzaną przez manipulowanie rynkiem aktywów przez bank centralny, a także obawami przed zmianami klimatycznymi, w układzie których prezydent Trump pełni rolę piorunochronu buntu jako osoba zaprzeczająca zmianom klimatycznym. Wyborcy lewicowi odnoszą się wyłącznie niechęcią do Trumpa, czemu wyraz dają zarówno osoby z cieplejszych przedmieść, kiedy również milenialsi. Demokraci zdobędą zatem przewagę nad 20 mln głosów, zwiększą kontrolę nad Izbą Reprezentantów, a nawet do takiego poziomu przejmą siłę w Senacie. Powszechna opieka zdrowotna i rozmowy w sytuacji cen leków znacznie ograniczą rentowność całego sektora.

9. Węgry pochodzą z UE
Węgry od momentu dołączenia do UE w 2004 r. odnosiły ogromne sukcesy gospodarcze. Jednak piętnastoletnie małżeństwo rodzi się żyć w tarapatach po tym, jak UE wszczęła procedurę założoną w art. 7, wybierając się na podawane przez Węgry – natomiast w myśli premiera Orbána – coraz surowsze ograniczenia dotyczące wolnych mediów, sędziów, pracowników naukowych, mniejszości i rodzin idących na rzecz praw człowieka. Władze Węgier odpowiadają, że kraj tenże po prostu się zabezpiecza, chroniąc swoją kulturę przed masową imigracją.

To niezwykłe do utrzymania status quo, a obie cechy będą miały trudności z dojściem do porozumienia w 2020 r., kiedy procedura przewidziana w art. 7 będzie powoli procedowana w zespole UE. Premier Orbán otwarcie mówi wręcz, że Węgry są związane „braterstwem krwi” z renegatem – Turcją, w przeciwieństwie do reszty Europy, co stanowi ważną zmianę retoryki, która zbiega się w okresie z transferami z UE, ale zaniknie w układzie najbliższych dwóch lat. Węgierska waluta, forint (HUF) wyda na ceny, a kurs w parze EUR/HUF wyniesie 375, ponieważ rynki będą się obawiały wycofania lub odwrócenia przepływów kapitałowych, gdy przedsiębiorstwa z UE będą ponownie dochodzić nasze inwestycje na Węgrzech.

10. Azja uruchomi nową walutę rezerwową, aby uwolnić się od dolara
Azjatycka, wspierana przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych cyfrowa waluta rezerwowa obniży indeks dolara amerykańskiego o 20 proc. i da spadek ceny dolara o 30 proc. w związku do dobra. Aby stawić czoła pogłębiającej się rywalizacji handlowej i wadom połączonym z rosnącymi zagrożeniami ze perspektywy Bądź Zjednoczonych w odniesieniu do dolara amerykańskiego i ochronie nad finansami światowymi, Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych otworzy nowe aktywo rezerwowe, azjatyckie prawo ciągnienia, czyli ADR, przy czym 1 ADR odpowiadać będzie 2 dolarom amerykańskim, co stworzy z ADR największą firmę finansową na świecie. Celem tego działania jest dedolaryzacja handlu regionalnego.

Lokalne gospodarki zawrą wielostronne porozumienie w potrzebie prowadzenia całego handlu w niniejszym świecie zdecydowanie w ADR, przy czym najistotniejsi eksporterzy ropy naftowej – Rosja i kraje OPEC – chętnie podpiszą taką umowę ze powodu na żyjące uzależnienie z rynku azjatyckiego. Redenominacja ważnej ilości światowego handlu i oddzielenie jej z dolara amerykańskiego spowoduje, że Stany Związane będą postrzegać coraz mniejszy napływ materiałów na finansowanie swojego podwójnego deficytu. W układzie tylko kilku miesięcy USD wyda na ceny 20 proc. w związku do ADR i 30 proc. w związku do dobra, przez co cena złota spot w 2020 r. znacznie przekroczy 2 000 dol. za uncję.

 

Zobacz również pożyczki na 500 plus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.