70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Wędkarski Polanów

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Wędkarski Polanów

Wędkarstwo podlodowe

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest barierą do prowadzenia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wpaść na lód i podejmowanie swojego pragnieniami.

Wędkarski Szczecin

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Jak chcemy przystąpić do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim profilem i parametrami z tych, używanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga istnieć wysoce krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Wynika to z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wysyłania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb rosnących w zbiorniku. Ważnym istnieje również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – przydatne są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Szczecin

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki polecają się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, by w porządku ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą przydatne są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest zdecydowanie cieńsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że iść się naszym nowym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Szczecin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.