70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Skazani na Shawshank cały film pl lektor

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Skazani na Shawshank cały film pl lektor

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które potrafi wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po obejrzeniu tego obrazu chce się oglądać go jeszcze za każdym razem, kiedy tylko nadarza się okazja. Są tacy, co zapewniają, że nie odda się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga oraz do ostatniego przekazać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cda

Film Franka Darabonta chodzi do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z historią. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o uczciwość i sprawiedliwość. Ta ostatnia jest tłamszona, tylko gdy jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film rozmawia o młodym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł chcieć młody mężczyzna. Proces jest duży, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Czasie w nim trzymają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze większych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady istniejące w więzieniu, i co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank dokonuje się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, i co wyraża swoje piętno na bohaterach także w niesamowici sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która przeszła w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza system w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim stanie jest jeszcze, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Komponuje się spośród obecnym okresem rzeczy, jednak nie pokrywa się zniszczyć. Na skutku filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie oznaczają tego co uważamy na ekranie, ale jakby są własnym przeżyciem oraz umożliwiają wprowadzić w świadomości bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.