70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Borne Sulinowo zamów online

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Poczta kurier Borne Sulinowo zamów online

poczta kurier

Z powodu wysokiego rytmu życia i większej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Tychowo jest bardzo proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Tychowo

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas a także nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka etapów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Tychowo zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na przekazaniu paczki do adresata na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu pakunków na pewno dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by wiele czasu a także mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza jeślipakunki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie niższa aniżeli płatność za każdą z nich osobno. Dlatego gdy potrzebujemy nadawać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli pakunek który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Rozsądnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty pakunku powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość przesyłki i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją wagę pod działaniem wody, dlatego najlepiej nie przybliżać się do granicznej masy pakunku. Wybierając paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy poznać je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Tychowo dba żeby wszystkie pakunki były transportowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się obracać lub zostać przygnieciona przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Tychowo odbierając pakunek musi też ten list przewozowy dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Tychowo .

Zobacz również poczta Kurier