70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Doradztwo podatkowe Darłowo

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Doradztwo podatkowe Darłowo

podatek

Oto inny z serii artykułów dotyczących nowości w polskim niemal w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić ostrożni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Trzebiatów

Zmiany w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to drinki z najczęściej wykorzystywanych walut internetowych. Bawią się one szerokim zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część zmian jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie teraz składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Teraz w liczbom roku spośród obecnego ułatwienia ma zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie więcej działalności będą lekki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od niedawnego roku są przenieść swój skarb do zupełnie nowego państwa, będą musiały uiścić podatek o określi exit tax. Dla grup pań będzie on wynosił 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował spełnić kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym problemem w niniejszym sukcesie może okazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż pojazdu będzie nieco opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zmieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą więcej ci przedsiębiorcy, jacy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla pań wykonywających kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie więc raczej ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Jest więc pomysł na wiele świadczeń, jakie w roku ważnym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Trzebiatów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.