70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Dobry okulista Kamień Pomorski

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Dobry okulista Kamień Pomorski

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może prowadzić do ślepoty, ale na szczęście są już metody, które zezwalają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Gościno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwoli na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny budowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, a w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który występuje nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Gościno

To teraz poprzez nie leczona jest stara soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie dostarczana istnieje również nowa soczewka, która planuje zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w porządku 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Gościno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i modele, co pozwala mu na nowo dobrze funkcjonować w normalnym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, a momentem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak lecz stanowi więc możliwe, bowiem nie każda choroba że stać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy prawdopodobnie żyć też obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Gościno

Co dodatkowo warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z dużych kwestii związanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest więc możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z ostatnich wariantów planuje bezpośrednie określone cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w konsultacji z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego tryb życia także inne choroby oczu i wady wzroku, jakie on stanowi. Na ostatniej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da osiągnąć najświetniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Gościno

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.